PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128531}

Listopad

November
5,8 394
oceny
5,8 10 1 394
Listopad
powrót do forum filmu Listopad

Podobno w chwili śmierci "wyświetla" nam się całe życie. To może tłumaczyć przebieg filmu: warianty zdarzeń, które kolejno pokazują różnie sytuację przed, w trakcie i po tragicznym zdarzeniu. Pierwsza wersja jest co prawda korzystna dla bohaterki - przeżywa, ale za to cierpi, także z powodu zdrady, która jest już nie do naprawienia. Kolejne w różny sposób "rozwiązują" sytuację jej związku z mężczyzną. W ostatniej giną oboje, ale wszystko już mają wyjaśnione, ich miłość jest utrwalona "po przejściach".
Spora "niedbałość" filmu i nużący tok (powtórzenia sekwencji) są najwyraźniej zamierzone - współtworzą jego klimat (który, konsekwentnie budowany, stanowi największą wartość filmu).
Nieodparcie przypomina mi się "Powiększenie" Antonioniego, które przestrzega, że świat wcale nie jest do końca "poznawalny" a życie bardzo skomplikowane, zwłaszcza w uczuciach, i zależne od przypadku - taka "teoria względności i nieoznaczoności" natury.
A że nie jest "przyjemny" w odbiorze, no cóż...

ocenił(a) film na 9
jak45

gdzie można zobaczyć ten film.Będę wdzięczny

ocenił(a) film na 6
jak45

na poczatku dalem filmowi 5 (sredni) bo byl po prostu nudny ale twoja interpretacja mi sie podoba i podwyzsze na 6. Sam bym na nia nie wpadl, pytanie tylko czy jest to jedyne zrozumienie filmu? ja nie wpadłem na jakies konretne, bo nie ogładalem w 100% uwaznie, więc napewno jest to film w ktory trzeba się zagłębic ogladajac i wytęrzyć mozg, pytanie tylko czy ktos oczekuje od kina rozrywki, czy woli sie trochę pomęczyc, ja wole gdzies po środku, a w przypadku tego filmu jednak zabrakło mi trochę nie wiem "5 elementu" ?lol zebym ogladal z zapartym tchem.

ocenił(a) film na 8
spice1

jak w temacie.
film niejednoznaczny, i zadziwiająco dobry. zalicza się do filmów, które na długo pozostają w pamięci i zmuszają widza do myślenia po obejrzeniu ;)
Polecam ;)

ocenił(a) film na 9
ewix_6

ten film jest rewelacyjny. Rola Cox godna złotego globu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones