PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128531}

Listopad

November
5,8 394
oceny
5,8 10 1 394
Listopad
powrót do forum filmu Listopad

Jak na słabą realizację (zupełnie jak filmy amatorskie) i dość senne i mimo wszystko nienajlepsze aktorstwo - film jest zaskakująco dobry. Ma ładnie skomponowany scenariusz i im bliżej końca filmu, tym robi się ciekawiej. To dość duże zaskoczenie dla mnie - film początkowo wyglądający na chałturę okazuje się być niezłym kinem. W sumie polecam.

ocenił(a) film na 9
lezard

w zasadzie może taki był cel, aby film (zdjęcia, aktorzy) wyszli "amatorsko"... tak czy inaczej interesujący film... polecam :)

AnnAntonina

celem bylo wypasc amatorsko? co to za glupi tekst

ocenił(a) film na 9
zwol

tak jak np. w Blair Witch Project - słaba jakość nagrania, o to mi chodziło...
nie o to, że aktorzy zagrali amatorsko, ale że taki był klimat filmu jako całości

AnnAntonina

jestes w bledzie...

Blair Witch Project byl stylizowany na zapis amatorskiego VHS sprzed kilkunastu lat, ze wzgledu na uzyskanie wrazenia realizmu i dokumentalnej formy zdjec

November natomiast byl najzwyklejszym filmem, bez zadnych tego typu zabiegow. jego taki a nie inny wyglad zawdzieczamy umiejetnoscia ekipy i niskiemu budzetowi. badz co badz film jest niezalezny, robiony prawdopodobnie przez studentow

ocenił(a) film na 9
zwol

to co może jakość była hollywoodzka? niekoniecznie... uważam, że był to specjalny zabieg tak jak w wspomnianym Blair Witch Project, tylko, że tam dodatkowo chodziło o efekt nagrywania w osobie pierwszej...

AnnAntonina

hehe, rozsmieszasz mnie... uwazaj sobie jak chcesz ;)

'jakosc hollywoodzka' - hahahaha !!!

zwol

'efekt nagrywania w osobie pierwszej' - niema takiego terminu w branzy filmowej, wogole zdanie kopmletnie nielogiczne i bez sensu... zastanow sie co piszesz, doucz sie, a potem proboj mnie poprawiac



film wyglada tak jak wyglada, bo jest praktycznie caly amatorski, wiec nie wypisuj glupot

ocenił(a) film na 9
zwol

nie muszę mówić w "terminologii branżowej", piszę w języku potocznym i chyba nie powinieneś mieć problemu z rozszyfrowaniem o co mi chodzi...

użytkownik usunięty
zwol

Mozna to nazwac subiektywizacją. Koleżanka słusznie zauważyła, z tego co pamiętam zastosowano w tym filmie jakby paradokumentalną konwencje, lekko niestabilna kamera, ogolny look filmu nawiazujacy odrobine do amatorskiego zapisu cyfrowego, pozornie ostre cięcia montazowe. Ten film to blizniak "Stay" Marca Forstera, oba powstaly w podobnym czasie, chociaz jest to nieco inna wyobraznia.

ocenił(a) film na 9
lezard

Mam pytanie-gdzie można zobaczyć ten film???

ocenił(a) film na 9
lezard

a czy ktos powie mi jak zrozumiał ten film .

ocenił(a) film na 9
lezard

Własnie dzięki temu że jest to kino studyjne , niszowe ma swój klimat. Więc nie pierdziel mi tu o jakichś słabych realizacjach i amatorszczyznach.

ocenił(a) film na 9
lezard

"nienajlepsze aktorstwo" ? chyba sobie jaja robisz . Ten film był pkazywany na wielu fetiwalach ze wzgledu na tematyke , wykonanie i gre Courteney Cox która tą rola odszufladkowała sie od "przyajciół" gdyz w ogłe ni wiedziałem Moniki . Jest to kino studyjne więc jego forma jest taka a nie inna ale kina studyjne maja to do siebie że za małe pieniądze poruszają ważny temat . CoX wzięła symboliczne 150 tys zł mimo iz za krzyk 4 wzięła 10 mln . No ale warto było

ocenił(a) film na 9
maciekb80

poprawka wzięła 150 tys dolarów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones