Courteney Cox

Courteney Bass Cox

8,3
16 512 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Courteney Cox

Między innymi za rolę w krzyku

bangaround

Stary, nie wiem ile filmów z jej udziałem widziałeś, ale wiedz, że Krzyk to jeszcze nie jest szczyt jej możliwości. Ona w każdej swojej produkcji jest inna, stara się odnaleźć sama w swojej aktorskiej finezji. Jest zupełnie inna niż jej koleżanki po fachu, jest jak kameleon, ale taki zupełnie innego gatunku. Tak dla przykładu taka Meryl Streep (porwę się na takie porównanie, a co?) wszyscy dobrze wiemy, że może się pokusić o zagranie i dobrej postaci i złej i generalnie i my wiemy i ona wie, że jej to dobrze wyjdzie i że będziemy ją za to uwielbiać, a Cox jest taką aktorką, która zagra negatywną postać upierdliwej, bezdusznej su.ki w Krzyku, czy Brudzie, a potem ją widzimy w roli sympatycznej krupierki z Posłańca, potem oglądamy ją w niesamowitej roli z 3000 mil do Graceland i oczom nie wierzymy, że to Monica z Przyjaciół za każdym razem tak niesamowicie delikatnie stąpa po ekranie. Myślę, że Cox ma tą przewagę nad innymi, że grając nie ma świadomości, że jest mistrzynią aktorstwa jak np. Helena BC, czy M Streep. Ta świadomość może być rozpatrywane w kategorii wad i sprawia, że doskonała aktorka przestaje taką być, a Cox tej świadomości nie ma i jest po prostu rewelacyjna. Poszperaj trochę w jej filmografii bo naprawdę warto...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones